Stejně jako se ne všem líbí stejná hudba, stejné oblečení, filmy, tak se ne všem lidem líbí stejné vůně. Kdyby tomu tak bylo, neměli by tvůrci parfémů důvod neustále hledat nové a nové vůně. Dokonce platí, že na každém člověku daný parfém voní trochu jinak. Proč tomu tak je? Rozvinutí vůně závisí na typu Vaší kůže. Dejte si tedy s výběrem Vašeho parfému klidně na čas, hledejte, zkoušejte a hlavně se nenechte jen tak ovlivnit kamarádkou. Vůni vybírejte podle svého vkusu, nechte se vůní doslova okouzlit, jen tak Vám bude přinášet potěšení každý další den. Naneste vůni na svou kůži, zavřete oči a nechte ji na sebe působit.
Co byste měla při výběru vůně zohlednit?
Možná Vám to přijde zbytečné, ale vůni byste měla volit podle ročního období a také podle denní doby. Pro teplé letní dny se hodí jiné vůně než do zimy, jsou to především svěží citrusové, květinové a mořské vůně. Naopak v zimním období lépe vyniknou těžší dřevité a orientální vůně. Podobné pravidlo platí i pro denní použití parfému a volbu parfému na večer, například na party. Zajímavé je například využití parfému obsahující levanduli v případě poruch spánku, má totiž sedativní účinky, a tak byste se měli v říši snů ocitnout snáz a rychleji. Potřebujete-li naopak ráno nějakou vzpruhu, dopřejte si parfém s vůní vanilky či skořice.
Kam parfém správně nanášet?
Základní pravidlo zní: nanášejte parfém na místa, která jsou teplejší. Parfém totiž vydrží vonět nejdéle na místech, kde pulzují žilky. Aplikujte tedy parfém na vnitřní stranu zápěstí, klíční kosti, pupek či podkolenní jamku. Možná jste ve filmech častokrát viděla, že si hrdinky aplikují parfém za uši. Vy to tak nedělejte, v těchto místech se parfém rychle vypaří. Parfém dále dobře drží na čerstvě umytých vlasech či na oblečení z přírodních materiálů. Platí zde jedna výjimka a tou je hedvábí, na které by se parfém nanášet neměl, mohlo by dojít k jeho poškození.