Je pravda, že estetikové vás ve společnosti nevezmou na milost, ale v takové společnosti samotné si povýšíte a to o dost. Pokud totiž nadáváte, pak máte podle výzkumů, který byl prováděn psychology, i jiné kvality, které jsou společností rozhodně uznávané.
Jestliže nefiltrujete svá slova a to, jak se vyjadřujete, pak se pravděpodobně nezabýváte tím, co byste mohli dát najevo, nebo co byste mi měli nechat pro sebe. Jste přímí a kromě toho jsou vaše emoce, myšlenky a i takové pocity na prvním místě. Nejdůležitější je na tom všem to, že nepředstíráte a ani si na nic nehrajete. Prostě a jednoduše říkáte na plnou pusu vše, co si myslíte.
Univerzity jako Cambridge, Hongkong a Standford daly dohromady své výzkumy a to z toho důvodu, aby zjistily, zda je v klení uschováno přeci jen něco dobrého a z jakého důvodu vlastně lidi klejí. Výzkum probíhal téměř rok a zúčastnilo se ho více než sedmdesát pět tisíc lidí. Výzkum probíhal nejčastěji přes internet, kde se šířil pomocí sociálních sítí. Výsledky byly přesně spočítány a při samotné analýze se ukázalo, že znaky lhaní nesou ti lidé, kteří veřejně neklejí a nechávají si veškeré své pocity pro sebe.
Samotní vědci tvrdí, že nadávky a klení jsou spojeny s faktem, že jsou tito lidé upřímní a jejich integrita je na společenské úrovni velice vysoko.
Pokud člověk nechává svým pocitům prostor, pak se jedná o člověka přímého a upřímného.
A proč vlastně lidé nadávají? Nedělají to z důvodu, aby někoho urazili. Nechtějí ani zastrašovat. Chtějí pouze vyjádřit to, co si myslí a jak se v dané situaci cítí. Jejich řeč je navíc necenzurovaná, protože své myšlenky nechtějí filtrovat. Nejedná se o lháře a hlavně si na nic nehrají.
Je také podloženo, že lidé, kteří nadávají, mají velkou paměť, obsáhlý slovník, cit pro jazyk, větší slovní zásobu a kromě toho všeho se umí mnohem lépe vyjádřit.
A jak jste na tom s klením vy?